YUKARI ÇIK

Kaç Kişi Online

2 Mart 2017 Perşembe

Otobüs Muhabbetleri


Bazen otobüste çok ilginç diyaloglara şahit oluyorum. Kulak kabartmadan da edemiyorum ilgimi çekince. Geçen gün de oldu bi tane. Arkamda iki kız oturuyor. Bi tanesi sevgilisinin dedikodusunu yapıyor öteki kıza. Dün sabah günaydın yazmış sevgilisi. Bir saat sonra da seni çok seviyorum yazmış. Neden durduk yere seni çok seviyorum demiş acaba bir şey mi varmış diye merak ediyor kız. Üst üste mesaj atmazmış öyle zaten. Niye bir saat sonra yazmış ki hem. Baya işkillendi kız.

Neyse aradı çocuğu. Hal hatır sorma faslından sonra çocuğa dedi ki ben hastaneye gidiyorum. Midem kötüydü dün gece midemi yıkadılar. Yemekhanedeki yemeklerden dolayı zehirlenmişim. Hala da kötüyüm herhalde bu gece hastanede yatıcam. Ama nasıl inandırıcı söylüyor. Kurgusu zayıf sadece. Çocuk inandı galiba. Kız da kıyamayıp bıraktı oyunu. Yok aşkım dedi bir arkadaş rahatsız onun yanına gidiyoruz. Anlatırım sonra detayları. Ben asıl şeyi soracağım sana dedi. Sen dün bana günaydın yazmışsın ya hani. Bi saat sonra da seni çok seviyorum yazmışsın. Bir şey mi oldu sen durduk yere demezsin biliyorum ben seni dedi. Çocuk da yok bir şey falan dedi ama kız üsteledi. Söyle hadi ya merak ettim bak falan diyip duruyor. Uzlaştılar herhalde bi noktadan sonra. Başka bi konuya geçtiler. Kuzenleri ile berabermiş çocuk şimdi. Hepsi de kızmış. Bu kız da kıskandı sevgilisini. Nutuk çekip kapadı telefonu. 

Telefonu kapar kapamaz yan koltuktaki arkadaşıyla sevgilisini çekiştirmeye devam etti. Kuzenleri köyden gelmişmiş. İşte yandaki de diyo ki oo o zaman onlar güneş falan da görmemişlerdir pek bembeyazdır tenleri. Hahahaha. Nasıl gülesim geldi. Kardeş sen neden yangına körükle gidiyosun ki. Kızın iyice morali bozuldu. Sonra hastane mevzusunu konuşmaya başladılar. Onu da öğrenmiş oldum. Bi arkadaşları psikolojik olarak rahatsızmış.Hastanede yatıyormuş bir süredir. Manik depresif dedi yandaki kız. Bipolarmış yani. Açtım baktım googleden biraz okuyayım da tam olarak neymiş ne değilmiş öğreneyim dedim. İsmini çok duydum ama pek bi bilgim yoktu. Sonuçta bilmemek değil öğrenmemek ayıp dimi yani.

Ha bi de yandaki kız dedi ki bipolar olan her beş kişiden dördü intihar ediyomuş. Bu kız da hadi ya bizimki yapar mı öyle şey dedi. Ben bile endişelendim o an. Sonra ne alakaysa çok yüksekmiş oranı yüzde kaç yapıyor yani dedi. Hesaplamaya başladı. Yüzde doksan dedi. Yandaki kızda yüzde seksen beşten fazla dedi. Dönüp tam tamına yüzde seksen yapıyor diyesim geldi. Bu kadar zor mu yani. Bi beş dakika sonra indiler hastaneye yakın durakta. El sallamak istedim o an. Manyakça kaçar diye yapmadım. Ama sevdim kızları. Ne bileyim yol çabuk bitti onları dinlerken. Yine beklerim kızlar. Buyrun gelin. Oturun arkama. 

42 yorum:

 1. Ayyy kahkaha attım :))) Süpermiş :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahaha hep böyle gülelim inşallah :)

   Sil
 2. Ayy neler olmuş neler =D daldım gittim okurken dedikoduya :)

  YanıtlaSil
 3. Hepimiz arızayız hepimiz, mal mal şeylere takıkıyoruz bu yüzden kendimden de mefret ediyorum bazen, yorumun bile şuan nasıl bi psikolojide oldpmu gösteryo galiba 🤔

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aa olmadı ama bu hiç. Başkalarıyla bir tutmayalım kendimizi :)

   Sil
 4. :)))))))))))))) Bazen çok komik diyaloglar oluyor insan dinlemeden yapamıyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bağıra bağıra konuşurlarsa biz de dinleriz yani hahah :)

   Sil
 5. Bu yolculuk sırasında çok ilginç olaylar olabiliyor gerçekten 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Başıma çok şey geldi de taze tazeyken anlatmayınca unutuluyor maalesef :)

   Sil
 6. Çok keyifli bir yolculuk olmuş:) Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öyle de denebilir benden de sevgiler :)

   Sil
 7. Geçen dolmuştu arkadan iki tip yol boyu karşılıklı övüştüler. (Övüşmek :) İkisi de öğretmenmiş. Vay efendim ne kadar zayıflamışsınız hocam, yok efendim sizin kadar olamayız. Cildiniz ne güzel, saçlarınız dolgun. Aman eviniz ne güzel yerde, çocuklarınız ne akıllı. Son durakta iniyoruz, karşılıklı konuşmalardan bir Avrupa güzeli, bir de Asya güzeli bekliyorum. Aman Tanrım, tiplere bakınca şok oldum. Tam körler sağırlar birbirini ağırlar havası. Fizikleri ile övünen tipler 1.50'ye 70 gibi bir şey. Buradan yaklaşarak övündükleri kocaları, çocukları, evlerini daha rahat tahmin edebilirsin. Hep yapmacık mı olursunuz arkadaş.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahaha birbirlerinin arkalarından neler söylüyorlardır kim bilir. İltifat bile karşılık beklendiği için yapılıyorsa vay bu dünyanın haline. Hiç de gelemem ben böyle yapmacık tavırlara.

   Sil
 8. Güldürdü yazı beni doğrusu :D Kendimi gıybete kaptırdım resmen okurken :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahah arada gıybet de lazım tabii :)

   Sil
 9. hahaha çok eğlenceli :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Birinci elden dinlerken daha bi eğlenceli oluyor :)

   Sil
 10. Otobüs muhabbetini okurken kendimi arka koltukta buldum. :)
  Şimdi google'a baktım hastalığın ölüm oranları konusunda. Değişik rakamlar okudum. Coğrafyaya göre değişiyor. Ama şu bir gerçek ki en sık intihara teşebbüs ettiren bir rahatsızlıktan bahsediyorlarmış!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet intihar denilince hemen akla gelen bir hastalık. Allah şifa versin ne diyelim :)

   Sil
 11. Ben de kulak kabartıyorum bazen. İlginç muhabbetler oluyor :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet ama bazen de insanı boğuyorlar böyle :)

   Sil
 12. Çok hoş ya pek bi sevdim :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahah teşekkürler o zaman :)

   Sil
 13. Sağlam muhabbet dönmüş yalnız, daldan dala. Ben genelde teyze muhabbetlerine denk geliyorum, 65 yaş üstü beleş olduğundan kalabalıklar, ki cooook sıkıcı geliyor ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bazıları eğlenceli olabiliyor da sana denk gelmemiş demek ki :)

   Sil
 14. hiç bir şeyden memnun olmayan kız halleri :) arasa niye aramadın arasa niye aradın :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahah evet yaranması zor tiplerden :)

   Sil
 15. Ben bu yazına yorum yapmamışım yeni farkettim, dedikoduyu çok seviyoruz şüphe yok:))ama kızların kafası çok boş belli ki, yani düşünen, okuyup, yazan insanlara benzemiyorlar, öyle olsalar bu kadar dedikoducu olmazlardı. Hele öyle anında senaryo yazmak mide yıkanması filan, sırf gırgır...entellektüellik günümüzde kötü diye sunuluyor ama asıl kötü olan bu kızlar gibi boş kafalı olmak...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorumunuz kıymetli vallahi iyi ki yaptınız :) O kadar haklısınız ki bir araya gelip dedikodu yapmayı sosyallik sanıyorlar sonra biz de kitap okumak için köşeye çekilince asosyal oluyoruz :)

   Sil
 16. Ne güzel yolculuk çabuk geçmiş bu sayede ☺

  YanıtlaSil
 17. Alemsin Naz :) Kızlar bombaymış. Allahtan uzatmamış da sevgilisine mevzuyu, çözmüş rahatlamış 😁

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mevzu çıkarmadan rahat edemiyorlar galiba :)

   Sil
 18. Bembeyazdır şimdi onlar derken? 😂 Asıl onlar yanmıştır be köyde öyle demeseydi. Hastanede yazan kız intihar etmese bile bunlar onu öldürür baksana otobüste herşeyi hallettiler. Bu arada selam, blogunu beğendim analiz yapıyorum. Son hız devam :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yok aslında haklılık payı var kendi kuzenlerimden biliyorum hahah. Evet valla bu kızlardan her şey beklenir. Beğendiğine sevindim teşekkür ederim :)

   Sil
 19. Memleketimden insan manzaraları olmuş :) Çok eğlenceliydi yazın :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biraz öyle oldu teşekkürler :)

   Sil
 20. :) Güzel..Bana nie denk gelmiyor böyle seyler.

  YanıtlaSil
 21. Maşallah sanki yanlarındaymışsınız gibi her şeyi duymuşsunuz :))

  Şaka bir yana bazen bende duyuyorum dolmuşta bu tür konuşmalar ve çoğu zaman gülüp geçiyorum. Özellikle de yaşlı teyzeler neredeyse 1 saat dedikodu yapıp sonradan da yanındakine kız dur dedikodu yapıp elin günahını almayalım dediklerinde daha fazla gülesim geliyor. Sanki 1 saat elin dedikodusunu yapanlar başka biriymiş gibi :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet hemen önümde yüksek sesle konuşulunca ister istemez net bir şekilde duydum :) Hahaha evet dedikodu kavramı başka bir şey demek galiba onlar için :)

   Sil