YUKARI ÇIK

Kaç Kişi Online

2 Şubat 2017 Perşembe

Müze Yazılarım


İzmir'de ne yazık ki bir avuç kadar müze anca var. Ben de 2015 yazında birkaçını gezip sizler için derlemiştim. Kendim hazırladım diye demiyorum ama çok da eğlenceli olmuştu. Tabii o zamanlar bloggerda yeniydim. Pek gelip gidenim yoktu. Bende zaten öyle bir beklenti de yoktu. Yeniyim ya yol yordam bilmiyorum sadece yazıyorum. Baya vakit harcağımı hatırlıyorum o müze yazıları için. Özellikle fotoğraflar uğraştırmıştı beni. Ama çıkan sonuçtan gayet memnun kalmıştım. Tekrar müze gezileri yapıp fotoğraflar çekmek istiyorum. Sonra bunları güzel bir yayına dönüştürmek.... İlkbahar gelir gelmez bu işe el atacağım. Müze olmasa da çeşitli gezi yazıları yazmak istiyorum. I AM READY! COME ON SPRİNG!

Demem o ki bir nostalji yapıp müze yazılarımı size yeniden sunacağım. Bir çoğunuzla o zamanlar tanışmıyorduk zaten. Yeni bir yayın gelmiş gözüyle bakıp okuyabilirsiniz. Umarım benim gezerken ve yazarken yaşadığım keyfi ucundan da olsa size yaşatabilirim. 

↡↡↡↡↡↡↡↡
*İzmir Etnografya Müzesi

Rotadakiler:
*İzmir İnciraltı Deniz Müzesi 
*İzmir Torbalı Key Museum
*Ege Üniversitesi Kağıt ve Kitap Sanatları Müzesi 

48 yorum:

 1. Bende müze çok severim bir keresinde denizaltı müzesine gitmiştim izmirde gerçekten çok güzeldi gerçek denizaltını müze yapmaları çok hoştu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ona gitmedim bak bir dahakine gidip gezeyim :)

   Sil
 2. Oyuncak müzesini çok begendim 😃

  YanıtlaSil
 3. Bayılırım müze gezinelerine :) Bakayım hemen ❤️

  YanıtlaSil
 4. Merhaba,

  Bir avuçtan biraz daha fazla olabilir sanki :) Ayrıca ortada Muğla gibi kıyas yapılabilecek bir şehir varken o bir avuç diye azımsananlar bile hayli çok :) Bunları görmüş olabilirsin ama yine de söyleyeyim; Konak Belediyesinin "Radyo ve Demokrasi Müzesi" ile "Kadın Müzesi"ni, Ege Üniversitesinin "Kâğıt ve Kitap Sanatları Müzesi"ni, Bornova Belediyesinin "Yeşilova Höyüğü Ziyaretçi Merkezi"ni de görmeni ve hatta blogunda yazmanı öneririm :)

  Güzel günler diliyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba hoşgeldin :) Muğla ile kıyaslayınca haklısın tabii ama ben istanbulla kıyasladım kafamda sanırım. Söz konusu izmir olunca daha fazla kültürel beklentim oluyor haliyle. Konaktakileri görmüştüm ama diğerlerine gitmedim önerin için teşekkürler ilk fırsatta gidip blogda yazacağım. İyi geceler diyeyim ben geç olmuş :)

   Sil
 5. Benim de Var gitmek istediğim Müzeler Fırsat bulup gitmek istiyorum artık inşallah Bekliyoruz :) Emeklerine sağlık sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nisan ayı gelsin başlayacağım ben :) Teşekkürler sevgiler :)

   Sil
 6. müze gezmeyi çok severim, gitmediğimiz müzeler hakkında bilgimiz olur :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle hem gitmek için motive oluyoruz :)

   Sil
 7. Müzeleri ben de seviyorum. Müze yazılarınızı bekliyor olacağım:)

  YanıtlaSil
 8. Eskiden çok gezerdim müzeleri. Malesef benim çocuklar benim kadar sevmiyorlar. Şimdilerde pek gitmiyoruz o yüzden

  YanıtlaSil
 9. Sanırım ben ilk oyuncak müzesiyle başlayacağım. Ah eski oyuncaklarımı keşke atmasaydım:(( şimdiden kalemine sağlık Naz'cığım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir şekilde çöpe gidiyorlar maalesef. Teşekkür ederim sevgiler :)

   Sil
 10. Müze gezmeden olur mu, olmaz ki! :) :)

  YanıtlaSil
 11. Deniz müzesini merak ediyorum

  YanıtlaSil
 12. İzmir'e sık gelir giderim ama bazı müzelerden haberim bile yoktu. İyi ki yazdın bu yazıyı :)

  YanıtlaSil
 13. Biz de pek severiz sehir ve müze gezmelerini 😊

  YanıtlaSil
 14. Müzeler insana bir kültürü, yaşam tarzını, bir halkın geçmişini tanıtıyor. Hepimizin ama özellikle çocuk ve gençlerin tanıması gerektiğini düşünüyorum.
  Sevgiler.

  YanıtlaSil
 15. Nostalji yapıp yazılara baktım :) Zaman ne çabuk geçmiş, 2017 deyiz...
  Anahtar Müzesi'de mi varmış? Baharı bekliyor olacağım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zaman su gibi akıp geçiyor :) Arabalarla ilgiliymiş o müze :)

   Sil
 16. Oyuncak Müzesi'ne bayıldım Naz, çok güzelmiş, oyuncaklara da bayılırım zaten :D Ben hala burdakine gidemedim, umarım bu dönem yine ertelemem :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Erteleme bu dönem mutlaka git hatta ben sana hatırlatayım :)

   Sil
 17. bergama müzesi var müthiş yaa, izbanla gidebilirsin, sonra da otobüs. baktım, bir de karikatür müzesi varmış, kıbrıs şehitleri üstünde hemen orda orduevine doğru :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bergama çok uzak geliyor deep :) Karikatürü biliyorum da pek gidesim gelmemişti :)

   Sil
 18. anıları saklamanın en sempatik yolu blog yazısına dönüştürmek bana kalırsa (:

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence de öyle zaten yazmamın bir nedeni de o :)

   Sil
 19. Hepsi gezmeye değer harika müzelermiş.Aklımda bulunsun ♥

  YanıtlaSil
 20. Merhaba, ben de bir günümü İzmir'de sadece müzelere ayırmıştım. Önce Varyant'a çıkıp Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzesi'ni gezmiştim. Ordan Konak Meydanı'na inip Atatürk Kültür Merkezi'nin yanındaki İzmir Resim ve Heykel Müzesi'ni görmüştüm. Tam karşıda Atatürk İl Kütüphanesi bana göz kırpmıştı ama onu başka bir güne erteleyip Kıbrıs Şehitleri'ne doğru yol almıştım. Önce İzmir Mask Müzesi'ni, sonra da Neşe ve Karikatür müzesini görüp kendimi Kordon'a atmıştım. Atatürk Müzesi'nde Ulu Önder'i yad edip körfezde gün batımıyla bu keyifli günü sonlandırmıştım. Şimdi yazdıklarınızı okuyunca o günü tekrar yaşadım. İzmir'e gidince tekrar bir günümü müzelere ayıracağım. Özellikle Ege Üniversitesi Kağıt ve Kitap Sanatları Müzesi ile MÜZİKSEV Müzik Müzesi'ni görmek istiyorum.

  Tuna BAŞAR
  http://geceedebiyat.blogspot.com.tr

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten de dolu dolu bir gün olmuş. Yine bekleriz :)

   Sil
 21. Müze gezmeye bayılırım ya ama Türkiye genelinde şöyle bir sorun var ki , yeterince müze yok olanlarda çok pahalı , herkes gidemiyor, ya da kimsenin müzelerden haberi yok buna bir el atılmalı aslında , yurtdışında kütüphaneden bir haftalık bir kart alıyordun o kartla o hafta her müzeye ücretsiz gidiyorsun hafta bitince de geri teslim ediyorsun , çok güzel bir sistem :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bizim burda da şart öyle kolaylıklar ama önemsenmiyor maalesef :)

   Sil
 22. blood. izle bikaç bölüm daha seversin yaaa. sevmezsen "kill me heal me" izle, en sevdiğim o. olmazsa sölerim yineee başka diziler. ben goblin i bitirdim işte yeni. devam edenlerden de izleyebilirsin. legend of the blue sea meselası :) ayy çok tatlılar yaaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kendi dizilerimden zaman kalırsa izleyeceğim birkaç bölüm daha ama keşke biraz kısa olsa bölümler :) Ooo sağol deep :)

   Sil
 23. Müze gezilerini ben de çok severim. Baharda ben de gezerken belki bir yerlerde yolumuz kesişir..:)
  Sevgiler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Belki kesişir ne güzel olur sevgiler :)

   Sil