YUKARI ÇIK

Kaç Kişi Online

12 Eylül 2015 Cumartesi

Mutfak Masasında Geçen Bir Cumartesi


Haftasonları genelde mutlu uyanırım; içimdeki bahçede mis kokulu çiçekler ekilidir, güneş gökyüzüyle barışıktır ve tatlı bir rüzgar penceremden içeri girip tenimi okşar.
Böyle bir güne de güzel bir kahvaltı yakışır o halde der ve en şekillisinden bir tabak hazırlarım kendime. 
Zar zor bitersem de güzel bir yalnız kahvaltısı olur benim için. 

Kahvaltıdan sonra da bir türk kahvesi çok makbule geçer diye düşünür, Sebastian sade bir türk kahvesi yapar mısın?” derim. Ses gelmez. Ah ne aptalımdır! Sebastian bugün izinlidir. Kahve yapmak da bana düşer. Mmm kahvenin yanına ne gider ki şimdi? Çikolata ve güzel bir kitap doğru yanıt olabilir belki.Sanırım yakıştılar ha, ne dersiniz? 
Kahveyi içtikten sonra da belki fal bakan olur diye kapatırım. Ama Natalie de yoktur ki sallasın bir şeyler. Falcı Bacı'ya kalmışımdır her halükarda. Neyse ki o da güzel şeyler söyler ve böylece fal faslı kapanır. Mutlu mutlu kitabımı okurum.
NOT: Kitap bitince hakkındaki yorumumu aktaracağım(dır).

Daha sonra meyve atıştırma saati gelir. Ve yine Sebastian keşke izinli olmasaydı diye düşünürüm. Kalkar uyduruk bir meyve tabağı hazırlarım. Üşengeçlikten değil de kahvaltı tok tuttuğundandır bu uydurukluk.


Mandalinanın kokusuyla huzur bulurken son zamanlarda ihmal ettiğim blogum gelir aklıma. Böylece bir yandan sıradan bir haftasonumu yazarken bir yandan da hiç bilmediğim şarkıları dinlemeye başlarım.

Bu sırada sabahtan beri bütünleştiğim şu masa ve sandalyeden ayrılmamın vakti gelmiştir. Aynı zamanda size hoşçakal deyip, şimdiden iyi pazarlar dilemenin de :)

20 yorum:

 1. Sanada şimdiden iyi pazarlar :) mutlu hafta sonları :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler umarım güzel bir pazar olur hepimiz için :)

   Sil
 2. güzel bir pazar geçirmen dileğiyle :) güzel olmuş :)

  YanıtlaSil
 3. Keyif zamanları güzeldir, es geçmem ben de. Sanırım bu ülkede, özellikle son zamanlarda bizden çalmalarına izin vermememiz gereken en önemli şey keyif anlarımız. Sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Keyif zamanları da olmasa kendimize gelemeyeceğiz. Çok doğru söyledin. Sevgiler :)

   Sil
 4. Özendim yalnız çok havalı kişisel bir gün olmuş

  YanıtlaSil
 5. Tabağı inceledim ne yemiş bu kız diye :D Sana gelsem aç kalırım ben. Peynir domates ve seytin dışında yediğim bir şey yok tabakta :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aaaa patates yumurta sosis yemiyorsun yani. Hiç aç bırakır mıyım ne seviyorsan onu yaparız :)

   Sil
 6. Mutfak masasında keyfin dibine vurmuşsun :) Daha ne olsun varsın Sebastian olmasın. Keşke kapattığın fincanın da bir fotoğrafını çekseydin, buradan (ben anlamam ama) yorumda bulunanlar olabilirdi. Şimdi aklıma geldi var mıdır acaba internetten fotoğrafa fal bakanlar :))))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahaha biraz öyle oldu. Aslında aklıma gelmedi değil :) Yaaa ben bakıyorum vallahi arkadaşlar internetten bile rahat bırakmıyorlar az biraz anlayınca :)

   Sil
 7. masan örtün evin ne güzel yaaaa :)

  YanıtlaSil
 8. bir saat sürüyo nefis yaa tren yolculuğu ki. klimalı da. ordan kuşadasına filan da gidebilirsin kii :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Uzak değilmiş yaa bakalım bu bayram tatilinde gidebilirim belki :)

   Sil
 9. Ne güzel bir cumartesiymiş :)

  YanıtlaSil
 10. Çok eğlenceli bir yazı olmuş.

  YanıtlaSil